Україна - США: новий зміст стратегічного партнерства

Українсько-американські відносини протягом 2011 р. зберегли позитивну тенденцію щодо наповнення їх прагматичним змістом у різних сферах двосторонньої взаємодії. Спираючись на Хартію про стратегічне партнерство між Україною та США, сторони прагнуть посилит

Україна - США: новий зміст стратегічного партнерства

Українсько-американські відносини протягом 2011 р. зберегли позитивну тенденцію щодо наповнення їх прагматичним змістом у різних сферах двосторонньої взаємодії. Спираючись на Хартію про стратегічне партнерство між Україною та США, сторони прагнуть посилити співпрацю, спрямовану на зміцнення демократії, верховенства права, проведення судової реформи та боротьби з корупцією. Базовим елементом співробітництва України та США є послідовна підтримка, яку надає американська сторона євроінтеграціного курсу нашої держави.

Україна підтримала ініціативу США щодо зміцнення ядерної безпеки та нерозповсюдження ядерних матеріалів, відмовившись від використання високозбагаченого урану. Були досягнуті домовленості щодо технічної та фінансової допомоги з боку США для розвитку можливостей України у сфері мирного використання ядерної енергії, розвитку програм ядерної медицини в Україні.

Для України як позаблокової держави особливо важливою є підтримка з боку США її територіальної цілісності та недоторканності кордонів, безпеки, у т. ч. економічної та енергетичної. Важливим елементом співпраці є реалізація проектів знищення надлишкових озброєнь, військове співробітництво. Окремим актуальним завданням порядку денного українсько-американських відносин у цій сфері є налагодження взаємодії у межах заходів по боротьбі з піратством "Океанський щит".

У 2011 р. Україні та США вдалося значно розширити інституційну базу співробітництва. Відбулася третя зустріч Комісії зі стратегічного партнерства, яка є основним координуючим органом з реалізації стратегічних завдань двосторонньої взаємодії, а також спеціалізованих робочих груп із широкого спектра питань: енергетичної безпеки, науки й технологій, політичного діалогу та верховенства права, розроблення родовищ газу з нетрадиційних джерел.

Актуальним завданням українсько-американського співробітництва є розвиток співпраці в економічній сфері, передусім у торговельно-інвестиційній галузі. Цьому мають сприяти заходи в межах проведення реформ в Україні та поліпшення інвестиційного клімату.

Інтересам України відповідає розвиток співпраці зі США в питаннях посилення енергетичної безпеки країни, у т. ч. щодо розвитку можливостей видобутку нетрадиційних джерел енергії. На додаток до вже існуючих програм допомоги США щодо підвищення енергоефективності в Україні у лютому 2011 р. сторонами було підписано Меморандум про взаєморозуміння з питань ресурсів газу з нетрадиційних джерел.

Одним із перспективних напрямів співробітництва з американською стороною є аграрна галузь, де Україна має значний виробничий потенціал, що дозволяє зокрема робити вагомий внесок у забезпечення глобальної продовольчої безпеки.

У контексті розвитку культурних, наукових і людських контактів між Україною та США велася робота щодо лібералізації американською стороною візового режиму для громадян України. Було вирішено питання про надання громадянам України десятирічних віз для в'їзду до США.

Передбачається продовжувати роботу з метою поглиблення конструктивної взаємодії з українською діаспорою в США, налагодження зв'язків між вищими навчальними закладами двох країн, розвитку міжрегіональних обмінів.

Документы
Документы раздела "Статистика"
^